موارد سلامتی

آیا می دانید قرمزی درون کالباس از گوشت تاج خروس است. (زیر دندان خود حس کرده اید)

آیا می دانید ماده اولیه کالباس و سوسیس از سویاست که سودا زا و مضر است و موجب کم حافظگی می شود. بنابراین شواهد عینی زایدات گوشت و گوشتهای غیر قابل استفاده برای ساخت سوسیس کالباس استفاده میشود.

آیا می دانید پیامبر اسلام فرموده اند: گوشت گاو مرض است، روغن آن دارو و شیر آن شفاست.

آیا می دانید گوشت گوساله و گاو به گفته بو علی سینا عامل 16 بیماری مهلک می باشد که اولین آن سرطان و دوم آن مالیخولیا (اسکیزوفرنی) و سومی بواسیر می باشد جنون گاوی وویروس و میکروب نیست بلکه پروتئین گاو است.

آیا می دانید در شیر پاستوریزه فقط 2% چربی حذف شده و بجای هزینه پاستوریزاسیون و استریلزاسیئون ماده نگهدارنده بنزوات سدیم زده می شود که خطرناک و سرطان زاست.

آیا می دانید در شیر استرلیزه که امکان نگهداری 6 ماهه در خارج از یخچال دارد غلظت بنزوات سدیم بیشتر است.

آیا می دانید در ماکارونی 20% گلوتن صنعتی استفاده می شود که سرطان زاست . و دربسیاری کارخانه ها نان خشک کپک زده بجای آرد در ماکارونی استفاده می شود .  و ماکارونی یبوست زاست.

آیا می دانید سس مایونز به دلیل ترکیب خاصی که دارد در کنفرانسهای علمی به عنوان سم کبد معرفی می شود.

آیا می دانید در نان باگت برای متخلخل شدن از پودرهای بکینگ یا جوش شیرین زیاد استفاده می شود که در گمرکها با علامت مرگ وارد می شود.

آیا می دانید نان های مصرفی بدلیل فاقد سبوس بودن از مهمترین قسمت ریز مغذی که گروه ویتامینهای (ب) می باشند محرومن و نان باگت بدترین نانهاست.

آیا می دانید  ساندیسها ، نوشابه ها، بیسکویت ها، کیکها و ... با قندهای مصنوعی چون ساخارین که 1000برابر شیرین تر از قند معمولی است ساخته می شود که دشمن کبد و کلیه می باشد.

آیا می دانید رنگ های افزودنی در نوشابه ها ، ساندیسها، کیکها ، آدامسها و ... همه سرطان زا هستند.

آیا می دانید ماده مخدر بنام cola (پپسی کولا، کوکاکولا و ...) در اکثر نوشابه ها وجود دارد که کافئین و کارامل از این دست هستند.

آیا می دانید گوشت مرغ و ماهی که متأسفانه سفارش بسیاری از پزشکان است بلغم زاست و موجب سکته و تومورهای مختلف می گردند.

آیا می دانید گوشت مرغ و ماهی های پرورشی با هورمونها هستند که عوارض متعدد به بار می آورند.

آیا می دانید سرکه های صنعتی از اسید استیک محلول در آب بعلاوه اسانسها و رنگها هستند که همگی بسیار مضرند.

آیا می دانید قیمت روغن های مایع مثل آفتابگردان اگر واقعی باشد حدود 12 الی 15 هزار تومان خواهد بود ولی الان در بازار 900 الی 800 تومان است که از یک کیلو تخم آفتابگردان ارزانتر است.

آیا می دانید  بیشتر محتوای روغن های مایع از پارافین خوراکی که محصول پلایشگاههای نفت است درست  دشه است که کلسترول خون را افزوده موجب چربی خون و ... می شود که کشنده است.

آیا می دانیدجهت براق شدن خیار گلخانه ای تاز روغن مالی استفاده و خیار گلخانه ای بدلیل نیددن نور خورشید سرطان زا و خطرناک اند.

آیا می دانید موز به جای هوای گرم جنوب در گلخانه های شهرهای مختلف از جمله شهرهای شمالی ان هم توسط کاربیت در ظرف چند روز بطور انبوه به عمل می آید و موجب تولید مرض است و موز یبوست زاست.

آیا می دانید در اکثر کارخانه های آبلیموهای صنعتی حتی یک عدد لیمو هم وارد نمیشود و آب لیمو صنعتی از « آب کاه» بعلاوه برخی اسانسها و جوهر نمک تولید می شود که همین امر موجب ته نشین نشدن محتوای آب لیمو می باشد.

  آیا می دانید کره گیاهی دروغی بیش نیست و با مواد پایه ای نفت و در برخی کشورها فضولات انسانی تولید میشود و موجب تشکیل پلاک اتروم در عروق کرونر قلب و بیماریهای ایسکمیک قلبی می شود و شعار «کره مارگارین (گیاهی) دوست قلب شما» فریب افکار عمومیست.

آیا می دانید نوشابه ها موجی آسیب دیدگی سلولهای کبدی ، بیقراری، نامنظمی ضربان قلب به علت وجود بنزوات سدیم و کافئین می شود.

آیا می دانیدگاز co2 موجود در نوشابه  سبب پوکی استخوان می شود . فسفر و اسید فسفریک آن رقیب کلسیم سطح استخوان و موجب نرمی استخوان می شود. یک عدد نوشابه به اندازه شش بشقاب برنج چاق کننده است و ضرر شربتهای کارخانه های مشابه «سن ایچ» کمتر از نوشابه نیست.

آیا می دانیدمواد قندی موجود در نوشابه ها موجب پوسیدگی دندانها می شود( دندان شکسته داخل نوشابه پس از 7 ساعت حل می شود).

آیا می دانید سس مایونز حاوی مواد نگهدارنده (سربات پتاسیم و بنزوات سدیم) است که سرطان زا هستند.

آیا می دانید سس مایونز از همه غذا ها مضرتر برای صدمه به پوست و جوش صورت است.

آیا می دانید پفک بر اساس تحقیقات علمی انجام شده در کشور انگلستان موجب عقیمی و ناباروری در کودکان می گردد.

آیا می دانید

پفک حاوی تارترازین (ماده قرمز و نارنجی رنگ) سبب اختلالات رفتاری و اضطراب و پرخاشگری و عصبیت در اطفال می شود.

آیا می دانید پنیر پفک اغلب پنیر تلخ (پنیر فاسد) و گندیده تاریخ مصرف گذشته میباشد . چسبندگی پفک بر اساس تحقیقات تا 7 بار مسواک هم تمیز نمی شود و موجب بی اشتهائی می شود. و آمار مصرف پفک در ایران روزانه هر نفر 2 عدد می باشد.

آیا می دانیدبرنج پر مصرفترین اقلام سفره امروز ایرانیان سودا زاست و موجب غلظت خون می شود برنج یبوست زاست که یبوست مادر همه بیماریهاست. برنج موجب انسداد عروقی ، سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه می شود خوردن برنج موجب تیرگی پوست میشود.

آیا می دانید چای سیاه موجب کم خونی، آریتمی قلبی، اختلالات گوارشی، چروکیدگی پوست و ریزش مو می شود.

آیا می دانید شکر سفید برای کبد مضر و موجب به هم خوردن متابولیسم سلولهای کبدی و مواد رنگبر قند و شکر هم مضر می باشد.

آیا می دانید روش ذبح مرغها سبب ترشح هورمون استرس در بافتهای آنها میشودکه مضر است  آیا می دانید به مرغها آنتی بیوتیکها یمتنوع  ومتعددی خورانده می شود که درصد بروزو شیوع عفونتهای میکروبی مصرف کنندگان را بالا می بردمرغهای ماشینی بر اساس تحقیقات فرانسوی بدلیل محرومیت از نور آفتاب بسیار مضرند.

آیا می دانید اسیدهای چرب ترانس در چیپس  پس از حرارت مکرر سرطان زا می شود.

آیا می دانید کلیه تن ماهی ها کنسروها کمپوتها سرکه آبلیمو و آبغوره های کارخانه ای بستنی ها شکلاتها کاکائوها بیسکوئتهایو اقلام غذایی کارخانه ای وبسته بندی بدلایل متعدد مضر وسرطانزا هستند.

آیا می دانید ظروف استیل سرب در داخل غذا می نماید که سرطانزاست.ظروف تفلون به دلیل تخریب لایه های تفلون سرطان زاست.

آیا میدانید ظروف آلومینیوم موجب کم خونی آلزایمر ضعف اعصاب ولرزش دست می شوند وظروف لعاب دار حاوی ترکیب سرب بوده و سرطانزاست ظروف زود پز تند پز مایکروویو ودستگهای داغ کننده برقی همگی مضرند.

آیا میدانیدمسواک پلاستیکی رایج موجب از بین رفتن مینای دندان وخمیر حاوی فلوراید موجب پوسیدگی دندان می شود.

در دنیایی که سیگار فروخته  و تبلیغ میشود چه جای تعجب.

 

 و اما چه کنیم؟

بهترین غذا آبگوشت گوسفند است وبهترین روغن روغن حیوانی است روغن کنجد وزیتون هم بهترین روغن گیاهیست بهترین نان  نانهای سبوس دار است مثل نان سنگک. بهترین نوشابه سکنجبین است که ترکیب مقداری عسل وسرکه .... می باشد . بیش از صد نوع چای هم اکنون در کشور ما موجود است که متناسب با مزاجهایمصرف آنها توصیه می شود مثل ( چای کوهی  گل گاو زبان  سنبل الطیب  گزنه زنجبیل  گل نسترن پونه  بابونه دارچین آویشن استخودوس ......)همراه کمی نبات .بجای قند و شکر استفاده ازخرما ارده شیره انواع میوها کشمش  توت خشک  عسل  بسیار بجاست. بهترین ظرف که هم کمبودهای خون بدن را جبران کرده و موجب میکروب زدایی ازغذا می شود ظرف سنگی و مسی مباشد که سفارش ائمه معصوم ورایج در کشور بوده است . بهترین تنقلات آجیلهای طبیعی هستند که به جهت طبع گرمشان بسیار مفید می باشند )مصرف آجیلها جزء فرهنگ عمومی بوده است )سرکه به اندازه لازم توصیه شده است . با خوردن انواع آشها دچار مریضی نخواهید شد.(نام آشپزخانه امروز بی مسمی است)غذاهای خورشتی سنتی  غذاهای سرخ نشده سبزی خوردن بوی ه بجای سالادهای امروزی  لبنیات پرچرب و دست نخورده (شیر ولبنیات باید جوشانده شود ) حبوبات بخصوص نخود)0اگر خیس  شده وآب آن بدور ریخته شود موجب نفخ نمی شود ).سس دست ساز طبیعی (مخلوط تخم مرغ و سرکه ) بطور تازه قابل استفاده است .واکسن بدون مرض و موجب شفا حجامت است و فصد با توصیه طبیب موجب سم زدایی از بدن می گرددلذا شناخت طبع (سردی وگرمی )جزء اولین مرحله خود شناسی  می باشد در این مورد به متخصصین طب سنتی مراجعه  نمایید . با توجه به آیه شریفه لا تلقوا با ایدیهم الی التهلکه با دست خود خود را به هلاکت نیاندازید مسئولیت شرعی و الهی شما حفظ خود و خانواده و اجتماع خواهد بود .

                                    

 

خواص خرما

 کلمه خرما در قرآن چهل ودو مرتبه آمده است واین نشان میدهد که چه مقداردرتغذیه انسان اهمیت دارد

 خرما دارای ترکیبات دارویی مثل کورتن است که البته بدون خطر وضرر.خرما به علت داشتن منیزیم جلوگیری از سرطان می کند.خرما برای شنوایی و بینایی ودرد کمر ودرد مفاصل سیاتیک و سینه ریه مفید می با شد .جوشانده خرما در شیر سینه را نرم می کند کلیه را در مان می کند و از امراض عفونی و ریزش مو جلو گیری می کند.جوشانده هسته خرما برای دفع سنگ کلیه و مثانه مفید می با شد.زیاده روی در خوردن خرما امراض سودایی وگرفتگی کبد وطحال را افزایش می دهد.

امام صادق(ع):

هر کس بعد از نماز  واجب  پیش از آنکه از حالت نماز خارج شود چهل بار بگوید سبحان الله والحمدالله ولا اله الا الله والله اکبر هر حاجتی از خداوند طلب کند براورده شود .

 

میوه ی فیلسوفان

چرا باید انجیر بخوریم ؟

- مرا بخور چون کلسیم من استخوانهایت را محکم می کند .

- مرا بخور، برای آنکه لثه هایت قوی می شود .

- من فسفر زیادی دارم اگر قبل از صبحانه  مرا بخوری مغزت بهتر کار می کند .

- خوردن من باعث می شود شکم راحت تر کار کند .اگر روزی دچار یبوست شدی وشکمت خوب کار نکرد چند دانه ازمرا بخور.اگر تازه و خیس باشم  زودتر اثر می کنم .

خمیردندان انجیری

اگر می خواهی دندانهای سفید و محکمی داشته باشی این خمیر دندان انجیری به دردتان می خورد .

چند عدد از میوه ی خشک مرا با کمک بزرگترها {مانند اسفند} بسوزانی و خاکستر آن را با کمی روغن گلیسیرین مخلوط کنی و هفته ای دو بار دندانهایت را با آن مسواک بزنی .

کرم پوست و شامپوی ضد ریزش مو

برگهای سبز و تازه مرا خشک و سپس آسیاب کن . آن را در کمی سرکه بخیسان و روی پوستت بمال . خشکی و زبری پوست را برطرف می کنم .برای جلوگیری از ریزش مو این گرد را با آب خیس کن و سرت را با آن بشوی .

سرما خورده ای ؟ قهوه ی انجیر بخور

شما میتوانید میوه ی خشک شده ی مرا با کمک بزرگترها حسابی بکوبید و آسیاب کنید و آن وقت مانند قهوه ی دم کرده و بنوشید . در هر لیوان آب جوش  یک قاشق مربا خوری گرد انجیر بریزید و بگذارید دم بکشد . این قهوه را  وقتی دچار سرما خوردگی شدید مصرف کنید .

با برگ انجیر ظرف بشویید

اگر در خانه ی خود درخت انجیر دارید دیگر نگران تمام شدن مایع ظرف شویی خود نباشید . شما می توانید با چند تا از برگهای من  ظرف های سیاه یا کثیف خود را به خوبی تمیز کنید .

با اجازه بزرگترها چند تا بکن . برگها را له کن و ظرف یا ظرف های سیاه شده را با آن ها بساب .کمی کف تولید میشود که سیاهی ظرف ها را پاک می کند . حالا ظرف را با اندکی آب گرم بشوی .

 

داروی زگیل و میخچه

اگر دچار زگیل یا میخچه شدی  میوه ی نرسیده ی مرا از درخت بچینید و شیره ی سفیدی را که از انتهای آن بیرون می اید  روی زگیل یا میخچه بمال . این کار را آن قدر تکرار کن تا زگیل و میخچه کاملا از بین برود .

خاصیت انجیر خشک

بهتر است بدانی ارزش غذایی میوه ی خشک شده ی من  دو برابر میوه ی تازه است .

چه کسانی انجیر نخورند ؟

من قند زیادی دارم  پس افراد چاق بهتر است کم تر به سراغ من بیایند .

 

خواص زنجبیل

-رفع حالت تهوع

- پایین آورنده کلسترول و پیشگیری از تراکم پلاکتها در خون

- مقوی قلب

- ضد لخته شدن خون

- ضد باکتری   

- آنتی اکسیدان

- ضد سرفه

- ضد سموم کبدی

- ضد التهاب

- ادرار آور

- محرک

- کاهش اسپاسم

- محرک سیستم ایمنی

- ضد نفخ

- افزایشات ترشحات روده ای مدری

- محرک گردش خون مغزی

- محرک هضم غذا

-             ph  خون را متعادل می کند .

خواص درمانی گیاهان (سبزیها , میوه ها و ....)


میوه ها و سبزیجات ویتامین ها و مواد معدنی را در بردارند که در هیچ گونه از مکمل ها یافت نمی شوند. در هر یک از میوه های و سبزی ها بارنگ ها مختلف خواص و مزایای متفاوتی نهفته است، در این مقاله قصد داریم تا چیزهایبیشتری در این مورد یاد بگیریم.

باید بدانید که لازم است بطور روزانه حداقل 5 وعده میوه و سبزی استفاده کنید.

این روزها به ویژه برای جلوگیری از سرطانپیشنهادمی شود که 8 تا 13 وعده میوه و سبزی استفاده شود. منظور از هر وعده عبارتاست از یک فنجان میوه و سبزی خام یا 2/1 فنجان میوه و یا سبزی طبخ شده.

درکنفرانسی که به تازگی برگزار شده بود من از حضار درخواست کردم که هر کسی که تا بهآن موقع تنها در رژیم غذایی روزانه خود از یک وعده میوه یا سبزی استفاده کرده، دستخود را بلند کند. نتیجه حیرت آور بود؛ هیچ کس دست خود را بلند نکرد! شاید خیلی غیرمعمول نباشد. شیوه مدرن زندگی، ما را به مصرف غذاهای صنعتی سوق می دهد.

برای جلوگیری از بیماری های مزمن، مصرف میوه و بالاخص سبزی از اهمیت بالاییبرخوردار می باشد. سبزی ها حاوی مواد ضد اکسنده، مواد معدنی، و فیتو کمیکال ها میباشند که میزان آنها نیز تثبیت شده است و برای بدن مفید می باشند و شکر موجود درآنها نیز متعادل بوده و انرژی بیشتری را برای بدن فراهم می آورند و بجز همه اینموارد، سیستم ایمنی بدن را نیز ارتقا می بخشند.

رنگ هایی که در سبزیجات ومیوه های مختلف به کار می رود، دارای خواص منحصر بفرد خود هستند که به طریقی خاص بهسیستم ایمنی بدن سود می رسانند. باید از رنگ های مختلف استفاده کنید تا بتوانیدبالاترین نتیجه را بدست آورید. تحقیقات اخیر دانشمندان حاکی از این امر هستند کهمصرف میوه ها و سبزیجات با رنگ های مختلف این امکان را برای افراد فراهم می آورندتا بتوانند تمام مواد مورد نیاز بدن را بدست آورند، امری که با وجود هیچ مکمل و یاویتامین های ساختگی میسر نخواهد بود. در حدود 12000 نوع فیتو کمیکال مختلف توسطداشنمدان کشف شده است اما تا کنون هیچ مکملی ساخته نشده که همه آنها را دارا باشد.لازم به ذکر است که در میوه ها و سبزی های تازه 180 نوع ویتامین و ماده معدنی مختلفنیز یافت می شود و بدن ما نیز برای عملکرد مناسب نیازمند آنها می باشد.

رنگهای متفاوت در میوه ها و سبزی ها سبب می شوند که بدن را در برابر محرک های خارجیایمن تر گردانده و به رفع استرس های مختلف کمک می کنند. خوب بد نیست نگاهی به رنگهای مختلفی که در رژیم غذایی خود استفاده میکنید بیندازید و ببینید آیا از همه رنگها استفاده می کنید یا خیر.

سبز – بروکلی، کلم پیچ، اسفناج، کاهو، جوانهبروکسل

گیاهان سبز به ویژه برای سیستم گردش خون مفید هستند. آنها سرشاراز مواد معدنی و انواع مختلف ویتامین های گروه B هستند. برخی از فیتو کمیکال هاییکه در گیاهان سبز یافت می شوند عبارتند از: ایندول و سولفورافن که حاوی ساختارهایضد سرطان می باشند. دانشمندان سعی داشته اند که از آنها به تنهایی در مکمل هااستفاده کنند، اما متوجه شده اند که نتیجه آنها در کنار سایر ترکیبات گیاهی اثر بخشتر خواهد بود.

قرمز – گوجه فرنگی، هندوانه، کلم قرمز

گیاهانقرمز سرشار از انواع مختلف فیتوکمیکال ها می باشند که این توانایی را دارند تا اثررادیکال های آزاد را از بین ببرند. یکی از انواع خاص فیتوکمیکال ها با نام لیکوپیناز اختلالات مربوط به پروستات به شدت جلوگیری می کند و اثر آسیب هایی که از طریقتشعشعات زیان بخش آفتاب بر روی بدن بوجود می آید را بهبود می بخشد. وجود مادهلیکوپن سبب ایجاد رنگ قرمز در میوه ها می شود.

نارنجی – هویج، کدو تبنل،کدو مسما، سیب زمینی شیرین، هلو، گرمک

این مواد حاوی کارتنوئید هستندکه به بازسازی Dna کمک کرده و در نتیجه از ایجاد سرطان جلوگیری می نمایند. همانطورکه مادرها از همان زمان کودکی به ما توصیه می کردند این نوع گیاهان به ویژه برایپیشگیری از بیماری های چشمی مفید هستند و به دید چشم در شب کمک می کنند. میوه هاییکه رنگ آنها نارنجی پر رنگ است به بدن در جذب ویتامین A کمک می کنند و از انباشتهشدن بیش از حد این بیماری که سبب ایجاد پوکی استخوان می شود نیز جلوگیری مینمایند.